Select your language. This page will be translated automatically.

Поки світ завмер в очікуванні наслідків телефонної розмови Байдена-Путіна і чи все ж таки відбудеться саміт, Україна отримала дорогоцінний час для внутрішньої консолідації та посилення стійкості проти гібридних атак Москви. Останніми днями українська дипломатія діяла правильно, пропонуючи нашим партнерам конкретний перелік дій для деескалації ситуації на кордоні. Зокрема, десятьма кроками позначився вояж міністра Кулеби до штаб-квартири НАТО.

Добре, що тепер у наших партнерів є список очікувань України. Але такий самий список з десяти пріоритетних кроків мав би лежати і на столі украінськоі влади. Ці кроки повинні вписуватися в логіку наших очікувань від партнерів, найперше – щодо отримання європейської та євроатлантичної перспективи, а також на підтвердження незворотності стратегічного курсу нашої держави.

Запропонуємо свою версію такого списку в надії на те, що на Банковій встигли над цим задуматися і в Париж президент Зеленський поїхав не без бачення на цю тему. Йдеться про наступні пріоритети, від оперативного вирішення яких залежить як подальший розвиток подій, так і ефективність відсічі російській агресії:

– врегулювання конституційної кризи;
– проведення дієвої судової реформи відповідно до кращих європейських стандартів;
– вирішення ситуації навколо націоналізації «Приват-банку» та притягнення до відповідальності його колишніх власників;
припинення нападів на антикорупційні інституції та забезпечення їх незалежності;
– відновлення співпраці з МВФ;
– здійснення кроків в напрямку демонополізації впливу олігархів;
– відновлення кращих європейських практик у системі державної служби та корпоративного управління;
– зміцнення енергетичної безпеки, в тому числі перегляд рішень про закупівлі білоруської електроенергії;
– підвищення обороноздатності держави шляхом впровадження дієвої системи управління в оборонній сфері, стандартів НАТО, поліпшення технологічного, логістичного та фінансового забезпечення Збройних Сил України;
об’єднання проєвропейських політичних сил з метою відсічі російській агресії та відновлення територіальної цілісності держави.

Не таємниця, що будь-яка зовнішньополітична перемога кується на внутрішньополітичному ковадлі. Жодний дипломат не приведе іноземного інвестора, допоки не запрацюють справедливі суди, а членство в ЄС і НАТО залишатимуться примарною мрією, поки союзники і партнери не переконаються у дієвості верховенства права і демократії в Україні.

 

Костянтин Єлісєєв
Телеграм-канал https://t.me/eliseiskipolya 
Фото: president.gov.ua