Select your language. This page will be translated automatically.

 

У програмі «Ехо України» Голова Центру нових рішень Костянтин Єлісєєв говорив про актуальні питання тижня:

1. Відновлення співпраці з МВФ є надважливим завданням для України і про це говорять наші міжнародні партнери, оскільки таке співробітництво є, в першу чергу, сигналом для іноземних інвесторів та фінансових інституцій про позитивну динаміку розвитку держави. Якщо до осені не буде відновлено співпраці, то українській економіці буде дуже важко. Потрібно також пам’ятати, що до стану співробітництва з МВФ прив’язано багато інших програм допомоги міжнародних партнерів, зокрема ЄС та Світового банку. Зважаючи на це, доцільним є прямий контакт Банкової з Директором-розпорядником МВФ, який може допомогти у розвитку діалогу.

2. Відсутність офіційних контактів між новою адміністрацією Байдена та президентом Зеленським. Наразі вкрай необхідною є телефонна розмова між першими особами України та США, адже навіть такий контакт матиме величезне значення та свідчитиме про підтримку України та українського народу. Такий дзвінок має стати важливим запобіжником та сигналом російському агресору. Телефонна розмова потрібна в першу чергу для України та для підтримки її стійкості. Байдену не потрібно пояснювати що таке Україна та як допомогти Україні, як це було у ситуації з Трампом. І перші сигнали американський президент вже передав: він підтримав територіальну цілісність та суверенітет України, запровадив санкції проти колишнього власника Приватбанку. Але необхідна відповідь з українського боку. І ключовим моментом є санкції проти Коломойського: США чекають не просто підтримки рішення американської адміністрації, а конкретних дій: чи буде проведено і завершено кримінальне розслідування щодо виведення 5,5 млрд дол з України. Також причинами відсутності телефонної розмови може бути те, що Байден не впевнений, що такий контакт не буде токсичним, як це відбулось із його попередником Трампом. Як тільки американська сторона відчує, що бесіда з президентом Зеленським може бути корисною не лише для України, а й для США телефонна розмова відразу відбудеться.

3. Європейська дипломатія елегантно показує Україні, де потрібно докласти зусиль для позитивних змін в державі, при цьому не створюючи ситуацію, коли країна-агресор може використати щось проти України у своїй інформаційній війні. Для України важливим є не чекати, щоб указували на те, що потрібно робити, а втілювати реформи, що розвиватимуть державу і змінюватимуть її на краще. Рано чи пізно потрібно буде впроваджувати зміни і сьогодні Україна отримує всіляку підтримку цих зрушень: політичну, фінансову, гуманітарну тощо. Водночас необхідно бути проактивними і діяти зараз. В ЄС вже відбуваються негативні тенденції щодо України. Деякі впливові чинники в ЄС, зокрема Посол ЄС в Москві, деякі високопосадовці у так званому «МЗС Європейського Союзу», вже висловлюються за те, що потрібно пом’якшити позицію ЄС по відношенню до Росії, треба більш активніше залучатися у відносини з Росією. Україні не слід це дозволяти, бо це послаблює українську коаліцію і в Європі, і в світі. Наприкінці березня відбудеться саміт ЄС, на якому буде обговорена нова стратегія ЄС щодо Росії і потрібно уважно спостерігати за цим і чи врахують держави-члени ЄС український чинник при прийнятті цього документа.

Дивіться більш про реакцію міжнародних партнерів, зокрема європейських, на реалізацію реформ, а також розслідування Bellingcat справи «вагнеровців» у відео.