Select your language. This page will be translated automatically.

Події в Капітолії є викликом і для України. Тут головне не проспати і бути напоготові. Ні в кого немає бути сумнівів у тому, що американська демократія витримає це прикре випробування. Як і не існує сумнівів у тому, що вона стане сильнішою і витривалішою. Межа розсудливості з боку політикуму в США не перейдена і не буде, адже там розуміють «червоні лінії» і відповідальність перед державою.

Турбує інше, бо нанесено значної шкоди непохитності образу демократичних цінностей, взірцем яких завжди були Сполучені Штати. Токсичні авторитарні режими та латентні диктатори можуть взяти цей випадок на озброєння і собі, і проти демократії.

У зв’язку з подіями в Капітоліі з гордістю згадую демократичний та мирний транзит влади в Україні після президентських виборів 2019 року – наші лідери і державні інститути спрацювали за всіма високими стандартами демократії.

І дуже хотілося б, щоб і після наступних виборів українська влада довела свою демократичність.

Щоб діючий президент, який «бере приклад і вчиться» у Трампа, вчинив як справжній лідер, а не «учень».

Щоб, коли раптом діючий президент злякається піти, бо програв не тому, або не так, або вважатиме, що ще не все зробив і треба другий і третій шанс, державні інституції стали на захист демократії, а не підлабузницьки співали оди «найвеличнішому лідеру сучасності», видатному державнику, стратегу та дипломату…

А активне громадянське суспільство має продовжувати пильнувати та контролювати людей при владі, бо людям властиво все людське, і святе, і грішне.

 

Костянтин Єлісєєв
Телеграм-канал https://t.me/eliseiskipolya