Select your language. This page will be translated automatically.

Сьогодні Європейський суд з прав людини ухвалив важливе проміжне рішення щодо прийнятності позову України стосовно окупації Криму Росією, яке розбиває російську легенду про події в Криму:

Суд визнав достатніми докази України про роль російських збройних сил, а не міфічних сил самооборони, в захопленні Криму.

Така позиція Суду є чітким юридичним аргументом того, що захоплення Криму було аж ніяк не мирним і не спонтанним, а заздалегідь спланованим кроком російського керівництва.

Міфи Путіна розсипаються немов “картковий будинок”, який може існувати лише у гібридному просторі пропаганди, але ніколи – у реальності верховенства міжнародного права.

Сьогоднішнє рішення ЄСПЛ – це чергова “червона картка” Кремлю. Доведеться відповідати за багатьма статтями, зокрема:
⁃ і за насадження російського законодавства на півострові у супереч міжнародному праву,
⁃ і за примусову паспортизацію у Криму,
⁃ і за утиски української мови,
⁃ і за політику залякування неросійських медіа,
⁃ і за гоніння кримськотатарського населення Криму,
⁃ і за переслідування віруючих, які не належать до російської православної церкви, включно з конфіскацією майна релігійних громад.

Висновки:
– Російській стороні рано чи пізно доведеться відповідати за свої злочини. Невдовзі доведеться відповідати і за позовом проти Росії і про події на Донбасі.
– Будь-яка офіційна фіксація фактів порушення Росією прав людини та міжнародного права – це зміцнення позиції України та наших аргументів у протидії російській гібридній агресії.
– Рішення ЄСПЛ формує підгрунтя для посилення міжнародного режиму санкцій проти Росії – цим має скористатись українська дипломатія.
– Цей процес дає Раді Європи підстави переглянути шкідливе передчасне та політизоване рішення щодо повернення Росії до ПАРЄ.

Важлива перемога команди на чолі з Мінюстом, але головний бій – розгляд по суті – ще попереду. А це стимул для мобілізації наших ресурсів на усіх судових майданчиках для подальшого ефективного доведення російської агресії, окупації Криму, воєнних злочинів, порушення прав людини на окупованих територіях.

 

Костянтин Єлісєєв
Телеграм-канал https://t.me/eliseiskipolya